World of VR

Co to jest wirtualna rzeczywistość (VR – virtual reality)? Dzięki Wirtualnej Rzeczywistości możemy znaleźć się w świecie dotychczas dla nas niedostępnym. Wirtualna rzeczywistość pozwala na przeżycie i DOŚWIADCZENIE sytuacji i miejsc, których nigdy byśmy nie odwiedzili. Nazywamy to immersją.

Specjalnie przygotowane filmy i aplikacje pozwalają przenieść naszych odbiorców w sam środek historii czy miejsca, którym chcemy ich zainteresować.

Do czego to służy? VR to rozrywka i świetna atrakcja eventowa – przeżycie niesamowitych emocji podczas szybkiej jazdy roller-coasterem, lotu 3 km nad Ziemią czy nurkowania z rekinami. VR to malowanie przestrzenne czy wejście w sam środek gry komputerowej, także razem z przyjaciółmi.

VR to także nowe medium komunikacji i marketingu biznesowego, dzięki któremu kontakt klienta z marką i produktem nigdy nie był tak bliski.

VR to nieograniczona możliwość tworzenia sztuki, dóbr kultury i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

VR to także edukacja – uczenie się i poznawanie świata nigdy nie było tak fascynujące i skuteczne – uczeń może aktywnie uczestniczyć w procesie, który poznaje, wejść do nowych dla niego światów, bezpiecznie eksperymentować. Wykreowany świat VR gwarantuje pełną koncentrację – w jaki inny sposób tu i teraz możemy poznawać budowę piramid czy na własne oczy zobaczyć Układ Słoneczny?

Jak oglądać wirtualną rzeczywistość? Założyć gogle do wirtualnej rzeczywistości (np. Samsung Gear VR czy HTC VIVE), rozglądać się i odpłynąć. Filmy 360° można także oglądać na zwykłym komputerze przesuwając myszką obraz lub na smartfonie (np. w serwisach YouTube czy Facebook).